Eskiden evlerde kullanılan sobaların boruları gibi petekler de sıvı kurum ile dolmaktadır. Peteklerin içerisinde oluşan kimyasal değişimler sonrasında petek kanalları tıkanmaktadır. Bu sebepten ötürü  kombi bakımınızı yaptırmayı nasıl ihmal etmiyorsanız. Petek temizleme işinizi de aksatmadan profesyonel kişilere yaptırmanız gerekir. Kombi ve peteklerin düzenli bakımlarını yaptırmanız sizlere maddi anlamda da katkı yapacaktır. Temizlenmiş sistemler daha verimli çalışacağı için doğalgaz tasarrufu sağlayacak ve paranız cebinizde kalacaktır. 

        Unutulmaması gereken önemli noktaları hatırlatmak isteriz. Kombiler birer makinedir ve makine mühendisler odasının öngördüğü şekilde bakımları yapılmalıdır bakımlarının aksatılması maddi zararlar doğurduğu gibi, ölümle dahi sonuçlanabilecek kazalara sebep olabilmektedir.

        Petek temizliği yapılmadığı taktirde kombi içerisinde dolaşan suyun kirlenip kombiyi tıkadığı bilinmektedir. Bu tıkanmalar kombinin normal çalışma akışını bozmakta ve kazalara sebebiyet verebilecek arızalar meydana gelmektedir.